Dauguma žmonių supranta, kokie svarbūs yra santykiai su aplinkiniais, o ypač su artimaisiais, bet tik nedidelė dalis žino, kaip reikia juos sukurti ir palaikyti. Pirmiausiai, svarbu suprasti, kad santykiai yra labai trapūs, juos galima lengvai paveikti žodžiu, žvilgsniu, o tuo labiau veiksmais. Yra sakoma, kad žodžiu galima ir nužudyti, ir išgelbėti.
Tikrieji santykiai prasideda, kai pradeda bendrauti sielos, juk kiekvienas iš mūsų trokšta širdingų santykių. Jeigu Jūs išmoksite bendrauti su sutuoktiniu, tėvais, draugais iš širdies, jie pradės labiau vertinti šiuos santykius. Jūsų gyvenimas prisipildys palaimos, o sėkmė taps nuolatine palydove. Jūs niekada nesijausite vieniši, bėdoje visada ateis kas nors į pagalbą, o džiaugsmas dalinantis dar labiau išaugs. Norėtumėte to?
Rusų patarlė sako: „Neturėk šimto rublių – turėk šimtą draugų“. Tam reikia visame kame ir kiekviename matyti Dievą. Viskas, kas mus supa – dieviška, o dieviška meilė moko mylėti kiekvieną, kaip Viešpaties dalelytę. Reikia tapti sau pakankama asmenybe, gerbiančią ir save, ir kitus, neturinčia nesveikų prisirišimų, suprantančia, kad visi santykiai šiame pasaulyje yra laikini. Reikia tarnauti visiems nelaukiant atpildo, išmokti tai daryti nesavanaudiškai. O jei pastebite, kad žmogus egoistas, išnaudotojas ir Jūsų pagalba jam kenkia, skatindama jį parazituoti, tai atsisakykite jam padėti išoriniame plane, bet viduje jį atjauskite ir linkėkite jam laimės bei meilės. Jūs galite už jį pasimelsti.
Du būdai, kaip greitai patikrinti, ar Jūs gebate kurti harmoningus santykius?
Pirmas būdas. Kaip Jūs elgiatės, kai reikia ko nors paprašyti arba atsisakyti kam nors padėti, kai negalite to padaryti arba esate įsitikinęs, kad tai niekam neatneš naudos? Ar ramiai prašote ir atsisakote padėti? Jeigu ne, tai reiškia, kad Jūs pilnas baimių ir „nesveikų“ stereotipų. Tai reiškia, kad aplink save auginate parazitus ir griaunate savo gyvenimą. Tokius žmones mažai kas gerbia ar myli, juos tiesiog išnaudoja.
Antras būdas. Kiek žmonių padarėte laimingais per šią dieną, savaitę, mėnesį, metus ar, apskritai, per gyvenimą? Mūsų civilizacijoje visi susirūpinę, kaip jiems tapti turtingais, įžymiais, seksualiai ypač aktyviais ir gauti naudos, taip pat naudotis viskuo ir visur, o santykiai kuriami „naudingos pažinties“ pagrindu arba dėl to, kad tai atneš pelno.
Kartą vienuolis sutuoktinių porai pasakė tokius žodžius: „Prisiminkite, kad santykiuose reikia daugiau atiduoti, negu Jūs gaunate, nes priešingu atveju susikoncentruojame į save – tai greitai sugriauna bet kokius santykius. Taip pat reikia prisiminti, kad santykius reikia nuolat „pamaitinti“. Pavyzdžiui, jeigu Jūs norite būti sveikas, reikia reguliariai sveikai maitintis, užsiimti fizine veikla ir t. t. Taip yra ir kitose gyvenimo srityse, ne išimtis ir santykiai.
„Pamaitinti“ santykius galima tokiais būdais:
- Įvykdyti savo pažadus.
- Prisiminti svarbias savo artimųjų, giminių, draugų datas ir juos pasveikinti.
- Jei suklydote ar įžeidėte žmogų, reikia kuo greičiau atsiprašyti, net jei jaučiatės ne visiškai kalti.
- Sekite savo mimikas, kalbą, būkite nuoširdūs ir geranoriški, kalbėkite maloniu tonu.
- Jokiu būdų nereikškite pretenzijų, priešingai, kuo daugiau dėkokite.
- Nuoširdžiai išklausykite kitą. Mokėkite išgirsti tai, ką jis nori pasakyti. Maža to, išmokite išgirsti kito nuomonę ir savo atžvilgiu, gal net ne visada teigiamą.
- Dovanokite ir priimkite dovanas. Neateikite į svečius ar susitikimą kad ir be mažytės dovanėlės.
- Būkite atsidavęs santykiuose su savo artimaisiais.
- Niekada nekalbėkite negražiai kam nors už nugaros. Priešingai, apginkite to žmogaus reputaciją arba nutraukite tokį pokalbį, jei apginti nepavyksta.
O svarbiausia – mokykitės mylėti ir besąlygiškai tarnauti, tai skaniausias medžio vaisius, tačiau ir sunkiausiai pasiekiamas.
Ajurvedoje minimi du požymiai, kurie atskleidžia, ar žmogus gyvenime tobulėja:
- Jis kasdien tampa vis laimingesnis.
- Jo santykiai su aplinkiniais gerėja.
Kurkite harmoningus santykius apremtus meilė ir būkite laimingi!
Pagal Rami Blekt (Rami Bleckt) knygą „Likimas ir aš“.